media ankori logo - final-02

מדיה אנקורי הוא בית ספר תיכון ללמידה רב-תחומית וחשיבה ביקורתית וחברתית בנושאי ניו-מדיה.
תכנית הלימודים במדיה אנקורי מתחילה בכיתות ט'-י' והיא תקנה ללומדים תעודת בגרות איכותית, בנוסף לידע במקצועות הניו-מדיה.

בימים אלה מתקיימים ימי היכרות לשנת הלימודים תשע"ט. לפרטים והרשמה, התקשרו לאיילת בטלפון 09-7488296.

המציאות בה הילדים שלנו חיים שונה מאד מהמציאות בה למדנו אנחנו. בעולם החדש הזה, מציפות אותנו הטכנולוגיות בים של מידע ותכנים. ילדים נמצאים בחזית השינויים וסף החשיפה והרגישות שלהם גבוה במיוחד.

במציאות המשתנה, אנחנו צריכים לשנות גם את האופן בו אנחנו לומדים ומלמדים. המורה כבר מזמן לא יודע הכל, מבנה הלמידה חייב להיות גמיש ופתוח לשינויים, תכני הלימוד צריכים להיות לא רק מגוונים, אלא גם לאפשר זוויות מבט שונות.

המציאות החדשה מאופיינת הרבה פעמים בחוויית אי ודאות והעדר שליטה. יחד עם זאת, היא מציעה אינסוף אפשרויות ליצירה וקידמה. כדי לברור ולמיין את המידע, יש צורך לשלוט בשפות הטכנולוגיות. במקביל, כדי לפתח את הטכנולוגיות, חשוב שנבין איך אנחנו רוצים להשתמש בהן? מהן המשמעויות החברתיות, הכלכליות והפוליטיות שלהן? לאן הן לוקחות אותנו, או לאן אנחנו יכולים להגיע איתן?

בסביבת עבודה רב תחומית, בכיתות קטנות של עד 25 תלמידים, מדיה אנקורי תציע ללומדים בסיס להכרות עם עולמות תוכן ממדעי החברה והמדינה, הכלכלה, הפילוסופיה והפסיכולוגיה החברתית, בהקשר לעולם הטכנולוגי ולתרבות האודיו ויזואלית, המאפיינת אותו. בכלל זה, תקשורת, קולנוע, טלוויזיה ומסכים אחרים, רובוטיקה, עריכה, סאונד, אפליקציות וכל מה שביניהן.

למה ניו מדיה?

עולמות הניו מדיה כבר כאן, וילדים חיים בהם יותר ממבוגרים. התכנים, הצורות והקצב של הניו מדיה משנים את תבניות החשיבה וההרגלים של כולנו, ומעצבים מחדש את הסביבה המידית והעתידית שלנו. חלק מהתהליכים הללו קורים מבלי שנדע לקרוא להם בשם, או שההגדרות שלהם משתנות הרבה לפני שהספיקו להיכנס לספרי הלימוד. הכלים והמיומנויות הנדרשים כדי להתנהל במציאות החדשה מחייבים הבנייה חדשה של תהליכי למידה.
כדי להתמודד עם העומס ניתן להקנות ללומד כלים למיפוי, ברירה, בחירה וביקורת, ביחד עם למידת הרציונל מאחורי שפות תכנות שונות, שיאפשרו לו להתנהל באופן מושכל במציאות החדשה וליהנות ממה שהיא מציעה.

מה לומדים?

אנחנו נתמקד בשלושה תחומים מתוך הניו-מדיה:

  1. תרבות אודיו-ויזואלית – נלמד קולנוע תאורטי ומעשי, טלוויזיה, עריכת וידאו וסאונד, אנימציה, גרפיקה.
  2. אמנות הסייבר – נבנה אתרים ורובוטים ונבין מה הם גיימינג, דאטא ומודלים תלת מימדיים.
  3. ניו-מדיה וחברה – נעסוק בכלכלה, בפסיכולוגיה חברתית, בכתיבה עיתונאית ביקורתית בפורמטים שונים, בתקשורת המונים, במשפט וטכנולוגיה ובאקטיביזם דיגיטלי.

איך נראית שנת הלימודים?

שנת הלימודים נחלקת ל 3 "זמנים", כשכל זמן מתפרס על פני 10 שבועות למידה.
בכל "זמן" יתמקדו כל לימודי הליבה (ספרות, תנך, היסטוריה, לשון, אנגלית מתמטיקה ומדעים) וכל שיעורי הניו-מדיה בנושא מחולל אחד. למשל, בנושא המחולל אוניברסליות ילמדו גם מקצועות הליבה לצד רובוטיקה, האנימציה ומערכת המשפט דרך פריזמת האוניברסליות.
כל "זמן" יסתיים בשבוע האקאתון, שישמש הזדמנות לסכם, ליצור ולהציג פרויקט קבוצתי שנבנה במהלך ה"זמן".

כמה שעות לומדים?

יום הלימודים מתחיל בשעה 9:00 ומסתיים לקראת שעה 16:00.
ביום ג' הלימודים מסתיימים בשעה 14:00.

מי הם המורים?

את מקצועות הליבה מלמדים המורים המנוסים של אנקורי רעננה, שיודעים איך לאפשר לכל הלומדים למצות את היכולות שלהם ולהתמודד עם האתגרים הניצבים בדרכם. המורים שלנו עובדים בצוותים קטנים ויש להם אפשרות להשפיע, לשנות, להמציא ולעצב את החוויה בבית הספר.
הסדנאות הטכנולוגיות והמקצועיות מועברות על ידי מומחים בתחומם, מעולמות המדיה, הטכנולוגיה והתקשורת, שייבחרו על סמך הידע המקצועי שלהם והערך המוסף שהם יכולים להציע לילדים, כך שהלמידה תוכל להיות עדכנית ומגוונת, וניתן יהיה לערוך בה שינויים ברמת התכנים והטכנולוגיות המשתנות.

מדיה אנקורי מתאים לילדים והורים שמרגישים שהעולם השתנה וששיטות הלימוד חייבות להתאים את עצמן למציאות החדשה; למי שחושב שהתכנים הנלמדים בבית הספר צריכים להגיב לסביבה החברתית והדיגיטלית בה אנחנו חיים; למי שמאמין בהתנסות ומחפש מסגרת חינוכית עדכנית וגמישה, שתאפשר לילדים לגדול כבני אדם ביקורתיים, יצירתיים ויזמים, ותספק להם את כל המיומנויות הדרושות כדי לעבור בהצלחה גם את בחינות הבגרות.

מדיה אנקורי מתאים לתלמידים שעולים לכתה ט' וי' שהם סקרנים מטבעם, יש להם עניין או אג'נדה אישית, חברתית או אחרת שחשובה להם, והם מושקעים בה. במקביל, הם מרגישים בנוח בסביבות דיגיטליות ובמסכים.

תהליך הקבלה כולל שיחות הכרות הדדיות לתאום ציפיות ושאלת שאלות.

בימים אלה מתקיימים ימי היכרות לשנת הלימודים תשע"ט. לפרטים והרשמה, התקשרו לאיילת בטלפון 09-7488296.

החזון
מטרת מדיה אנקורי היא להכשיר בוגרים בעלי חשיבה ביקורתית ויצירתית ויכולות אישיות ובין-אישיות, שיאפשרו להם לעבוד, לפעול ולהתפתח בסביבה דינמית ועתירת ידע.
במדיה אנקורי שמנו לעצמנו למטרה לתרגם תיאוריות של עתידנות בחינוך לפרקטיקה יומיומית של בית ספר. כדי לעשות זאת, חישבנו מחדש את כל מה שאנחנו יודעים על מבנה, זמן, יחסים, תכנים ומטרות, ויצרנו שיטה פדגוגית חדשה, ששומרת על בית הספר כמסגרת, אבל יוצקת בו תרבות למידה מסוג אחר.
שיטת מדיה אנקורי הינה פיתוח של מחקר בתחום העתידנות בחינוך, המניח שהמטרות, התרבות, היחסים והתנאים עליהם נבנו מערכות החינוך עד כה השתנו, ובמקרים רבים אינם רלוונטיים עוד. האתגר החינוכי הוא להקנות ללומדים ביטחון ומיומנויות שיאפשרו להם לעבד כמות גדולה של מידע באופן אפקטיבי, לקבל החלטות, ליזום, להציג ולנהל שיח סביב עבודתם, כשהם מתורגלים בשיתוף פעולה עם אחרים וערים לסביבתם.

הקמת בית הספר
מדיה אנקורי יפתח בשנת 2018 כתיכון שילווה תלמידים מכיתה ט' ועד י"ב, במתכונת של 2 כיתות בשכבה עם 25 ילדים בכתה. בית הספר הוקם ע"י רשת החינוך אנקורי, והוא פרי יוזמתם המשותפת של אסנת הבר קוטון, מנכ"ל רשת החינוך אנקורי, וצוות אנקורי רעננה, בהובלת יואב לביא, מנהל בית הספר, שמוליק אברהם, יוצר עצמאי, מחנך ומורה למתמטיקה וכלכלה, ניקול אשד, יועצת בית הספר ומחנכת.
מדיה אנקורי פועל במתכונת בתי הספר הקטנים של רשת החינוך אנקורי, המבוססים על תפיסה חינוכית ששמה את הפרט במרכז ובהם נהנים הלומדים מכיתות קטנות של עד כ-25 תלמידים בכיתה, בבתי ספר קטנים וקהילתיים.

moran_halevy

מורן הלוי אשכנזי

מורה למנהל עסקים ואנגלית

EFRAT

אפרת עמירן בוידק

מורה לאנגלית

omer_fridman

עומר פרידמן

מורה למתמטיקה ורכז חברתי

hadar_bord_5

הדר בורד

ניהול המערך הפדגוגי

oren_bachar_1

אורן בכר

סגן מנהל ומורה לתנ"ך

yoav_lavi_3

יואב לביא

מנהל

ilan_leybowich

אילן לייבוביץ'

רכז מגמת קולנוע

shmulik_avraham

שמוליק אברהם

רכז מגמת מנהל עסקים

NIKOL

ניקול אשד

יועצת חינוכית

rotem

רותם פרידמן

אחראית אדמיניסטרציה

איילת נבון

איילת נבון

אחראית אדמיניסטרציה

or amit

אור עמית

מורה להיסטוריה ורכז מעורבות חברתית