עלינוייעוד וערכיםמדיניותצוות המנהלהגן ויסודי, תיכון, בגרויות, פסיכומטרי, יזמות חינוכית.


זה 72 שנים שאנקורי מלווה תלמידים ותלמידות בדרך ייחודית, מותאמת
אישית ומוכוונת הצלחה.

רשת החינוך אנקורי הוקמה לפני כ-70 שנה על ידי חנוך אנקורי בסלון ביתו ברחוב בן יהודה בתל אביב. לאורך השנים, אנשי החינוך של הרשת שינו, דייקו והתאימו את תפיסת העולם החינוכית של הרשת, על מנת שתתאים למציאות הדינמית ולצרכים המשתנים של לומדים ולומדות במאה ה-20 ובמאה ה-21. תפיסת העולם החינוכית והמנגנון התפעולי החכם שלנו יודעים להמציא מענים פיזיים ודיגיטליים למציאות החינוכית המשתנה ובעזרתם אנחנו מלווים עשרות אלפי תלמידים מהגן דרך התיכון ועד לאקדמיה, כותבים ספרים, מפתחים מיזמים ומתפרשים לתחומי חינוך והשכלה חדשים ברחבי הארץ. והכי חשוב – אנחנו רואים את הילדים והילדות – קטנים וגדולים –  ואת הצוותים שמלווים אותם.ן, לפני הכל.

הפעילות שלנו נפרשת על פני מספר תחומים:

 • אנקור – גן ילדים ובית ספר יסודי במרכז תל אביב.
 • בתי ספר תיכון אינטרניים, שהוכרו בשנת 2019 על ידי משרד החינוך, כבתי ספר יחודיים. הקמפוסים של אנקורי נמצאים בתל-אביב, ירושלים, ראשון לציון, פתח תקווה ובצפון (קרית ביאליק).
 • סטודיו אנקורי  תיכון שש-שנתי לחשיבה יצירתית וליזמות, ביפו.
 • מדיה אנקורי  תיכון לחשיבה ביקורתית וחברתית, בשרון.
 • קורסי הכנה לבחינה הפסיכומטרית, המתקיימים מספר מועדים בשנה בתל-אביב, ירושלים, פתח תקווה, ראשון לציון, אשדוד, חיפה ובצפון (קרית ביאליק).
 • קורסי הכנה לבחינות הבגרות למועדי החורף והקיץ, המתקיימים בקמפוסים שלנו בתל אביב, ירושלים, פתח תקווה, ראשון לציון, אשדוד, חיפה והקריות (צפון).
 • הוצאת ספרי לימוד המוציאה מדי שנה עשרות ספרי לימוד כיתתיים באישור משרד החינוך, וספרי נוסחת ההצלחה לבגרות (מיקוד), וספרי הכנה לבחינת הפסיכומטרי.
 • אנקוריזום – גראז' ללמידה מחוברת. מרחב חוקר לניסוח מחודש של שאלות על חינוך ולמידה, הוראה וחברה במציאות משובשת. הגראז' מציע פרקטיקות מתקדמות ללמידה תוך כדי פעולה, לשירות א.נשי החינוך של אנקורי, ופתוח לקהל הרחב של הורים, מורים ומנהלים. 
 • פיתוח פלטפורמות דיגיטליות ללמידה: ספרי לימוד דיגיטליים, אתר עם שיעורים מצולמים ופתרונות לבחינות הבגרות, אפליקצייה וקבוצת פייסבוק לתרגול לקראת המבחן הפסיכומטרי, ומערכת אונליין לבדיקת בחינות פסיכומטריות.
 • הפעלת מרכזי השכלה פורמאליים ובלתי פורמאליים, מרכזי בחינות והערכה עבור משרדי הממשלה, הרשויות ומוסדות להשכלה גבוהה.

WhatsApp Image 2019-07-18 at 12.18.34

אבי הבר

מחנך, מורה לספרות, יזם ושותף בבניית התפיסה הפדגוגית חברתית של אנקורי. הבר הוא האיש שכתב את ספרי הלימוד בספרות, במקביל לפיתוח המבנים והכיתות של אנקורי, הוא חובב צילום וארכיטקטורה, מבנים לשימור ופתרונות יצירתיים בשטח. והוא גם האיש שאחראי על המשפט האלמותי, בסרט הפרסומת של אנקורי משנות ה-80׳ שהפך מאז לקאלט:  ״כבד את התלמיד, לחץ אותו, רק בדרך זו תוכל להגיע להישגים״ אבי הבר הוא שותף בבעלות על אנקורי, וממשיך לנתח יצירות ספרותיות לבגרות.

 

אביבה הבר

בוגרת אנקורי, יזמית עסקית ואלופה בזיהוי וניהול טאלנטים. אביבה החלה לעבוד באנקורי בשנת 1965 , במשרה זמנית תחת חנוך שפרלינג (אנקורי). בשנת 1977 יחד עם אבי הבר, רכשה את אנקורי, שהיה אז בית ספר אחד קטן בתל אביב, ויחד הם הפכו אותו אותו לארגון משמעותי, מקום בו המורים הכי מעניינים בארץ שמחו לעבוד. בתוך כך אביבה הכשירה דורות של מורים ומנהלים, והיתה אחראית ושותפה בפיתוח נישות חדשות בהוראה, כדוגמת התחום הפסיכומטרי, מושג המרתון במתמטיקה, והמצאת ספרי המיקוד לבגרות. כיום, אביבה משמשת כיו״ר הדירקטוריון של אנקורי, ושותפה בבעלות על אנקורי.

חנוך (שפרלינג) אנקורי

מורה למתמטיקה, אנגלית וצרפתית, מתרגם ספרותי, בוגר המחזור השני של הגימנסיה העברית. חנוך הקים את אנקורי ב-1948 בסלון ביתו ברחוב בן יהודה 175 בתל אביב כמרכז להשלמת בגרויות. בשלושה חדרי לימוד, במערכת מאד מורכבת, הוא הצליח להכניס חמש כיתות תיכון שלמדו במשמרות. בשנת 1973 החליט חנוך אנקורי לפרוש ובהמשך מכר את חלקו ברשת החינוך לאביבה ולאבי הבר.

הסיפור שלנו, קצת יותר בהרחבה

חנוך שפרלינג אנקורי, מורה כריזמטי מתל אביב, הקים את רשת החינוך אנקורי בשנת 1948, וקרא לה על שמו. בהדרגה ולבסוף בשנת 1978 השרביט עבר לאבי ואביבה הבר, שעבדו עמו שנים ארוכות. תחת ניהולם, התרחבה אנקורי והתפתחה לתחומים נוספים כמו קורסי הכנה לפסיכומטרי ולבגרות ברחבי הארץ ונולדה הוצאה לאור של ספרי לימוד. היצירתיות של אבי ואביבה גיבשה סביבם צוותים של מורים ואנשי חינוך שהתעניינו באמת בהוראה ובמפגש חינוכי אותנטי עם ילדים וילדות. רשת החינוך אנקורי לאבן שואבת למורים מצוינים עם כישורים מגוונים ופוטנציאל מנהיגות, שאת חלקם זכינו להמשיך לפגוש בשוק ההשכלה הפרטי והציבורי, בתפקידי מפתח ברשויות מקומיות ובמגזר העסקי. . בשנות ה-90 הפכה אנקורי לרשת תיכונים אינטרניים בפיקוח ובהכרה של משרד החינוך.  כיום, תחת ניהולה של אסנת הבר קוטון, בתם של אבי ואביבה הבר, אנקורי מובילה חשיבה פדגוגית וארגונית שמאתגרת את גבולות התחום. 

התפיסה ושיטת הלימוד שפותחה בתיכונים של אנקורי הוכרו בשנת 2019 ע"י משרד החינוך כמודל ייחודי, תחת השם ״מענה אישי לפרט במציאות משתנה״. המודל מכיר בצורך להציע מערכות חינוך גמישות יותר שיכולות לתת מענים במציאות המאה ה-21. בתי הספר הקטנים של הרשת מאפשרים לקיים יחסי אמון ודיאלוג בין מבוגרים ומתבגרים – הורים, מורות.ים וילדות.ים, שמשמשים קרקע ללמידה מותאמת אישית, המתייחסת לבחירות, סדרי עדיפויות ותחומי מצוינות של כל אחד ואחת, כשבחינות הבגרות הן חלק בלתי נפרד מהתמונה הכוללת.

בשנת 2014 נפתח סטודיו אנקורי ביפו, בית הספר לחשיבה יצירתית ויזמות. סטודיו אנקורי מבוסס על פרקטיקות שפותחו באנקורי לאורך השנים. מעבר לעובדה שבסטודיו אנחנו פוגשים את הילדים.ות כבר בכתה ז׳, בסטודיו פותחה מתודולוגיה ושפה שמאמנת ילדים בחשיבה יצירתית וביזמות, בהתאמה למיומנויות המאה ה-21. הסטודיו הוא לא עוד בית ספר לאמנות, אבל תהליכי הלמידה מבוססים על כלים מתוך עולמות האמנות, המוזיקה, התאטרון, הקולנוע והמחול. בסטודיו פותחה תוכנית לימודים יחודית ברמת 5 יח״ל באמנות רב תחומית, שנלמדת במקביל לכל מקצועות הבגרות.

בשנת 2018 נפתח מדיה אנקורי, בית הספר לחשיבה ביקורתית וחברתית בשרון, ומיועד לילדים.ות מכתה ז׳ עד י״ב. מדיה אנקורי בנוי על מודל פדגוגי דומה לזה של "סטודיו אנקורי", אבל בנוי כך שיוכל ללמוד את השינויים שקורים בעולם בזמן ההתהוות שלהם. אל תוכן הלימוד הקונבנציונלי, הליבתי, של משרד החינוך מתחברים במדיה אנקורי עולמות הקולנוע, הטלויזיה, הטכנולוגיה,הרשתות החברתיות, וכולם יחד מעבדים את המציאות עם הילדים, כך שהלמידה הופכת רלוונטית ואקטואלית. שיטת הלימוד הזו משולבת כמובן בלימודים מלאים לקראת בחינות הבגרות, והופכת את הלמידה לחוויית עומק. 

בספטמבר 2020 נפתח אנקור, גן ובית ספר יסודי צומח במרכז תל אביב. אנקור מקבל ילדים וילדות מגיל 3, שלומדים בקבוצות רב גיליות, ובשתי שפות – עברית ואנגלית. אנקור שואב את השראתו מבתי הספר של אנקורי, הרבה סטודיו ומדיה, וניתן לזהות בו את רוחו הפדגוגית של יאנוש קורצ׳אק. 

כל בתי הספר של אנקורי הם בתי ספר שמחים ומשמחים, בעיקר כי לפני כל השיטות והתאוריות אנחנו רואים את איכות הצוות החינוכי, מידת הסקרנות והעניין שלו בעבודה עם ילדים וילדות, כמשתנה המרכזי והמשמעותי לקיום המפגש החינוכי, ואת הילדים.ות במרכז השיח. 

לאורך כל השנים אנקורי שומרת על גמישות מחשבתית ותפעולית שמאפשרת לנו לשנות ולהשתנות כל הזמן. 

 
IMG-4921

אנקורי איבדה במערכות ישראל ובפעולות האיבה עשרות תלמידים ותלמידות.
אנחנו מעלים את זיכרם כל שנה בטקסים.
המורים האהובים והאוהבים שלנו, חיים עם האובדן הזה, כל יום, כל שנה מחדש.

עמוד הזכרונות הזה מוקדש לחללים ולמורים השכולים. 

יום הזיכרון1

הסדרי הנגישות ברשת החינוך אנקורי
רשת החינוך אנקורי פועלת רבות בכדי להנגיש את שירותיה עבור אנשים עם מוגבלויות, במטרה להעניק חווית שירות העונה לדרישות המגוונות של קהל לקוחותינו. מנהלי ועובדי החברה ישמחו לסייע בכל פנייה.
רכז הנגישות שלנו הוא שגב ליבוביץ. במידה ונתקלתם בבקשות מיוחדות בנושא נגישות, נשמח אם תפנו אלינו במייל:
segev_l@ankori.co.il

לטבלת פירוט הסדרי הנגישות בקמפוסים שלנו – לחץ כאן

IMG_2629

אנחנו כאן כדי להעניק לכל אחד ואחת חוויה של הצלחה ומימוש, שיאפשרו התפתחות אישית וחברתית, ושכלול היכולות, הכישורים  והמיומנויות, בהתאמה למציאות המשתנה. עבורנו, בחירה מתוך אחריות אישית וחברתית וסביבתית, במרחב מאפשר וקשוב, היא הבסיס להתפתחות ולמידה אפקטיבית, מעמיקה, רלוונטית ומותאמת אישית. שמירה על מרחב הבחירה והיצירה של ילדות.ים וא.נשי חינוך היא לב העשייה שלנו.

חשיבה ביקורתית ויצירתיות, הקשבה והתמדה, לצד מנגנון ארגוני מקצועי, מאפשרים לנו לפתח שפה ופרקטיקות מותאמות ומתקדמות ללמידה. אנחנו מתמחים בליקוט וטיפוח א.נשי ההוראה והחינוך הטובים ביותר כדי ליצור יחד איתם מרחב למידה משמח. אנחנו עובדות ויוצרים מתוך גמישות מחשבתית וארגונית, יחסי אמון, תעוזה ולמידה מתמדת ומתוך כבוד לכל אדם, ומחוייבים ומחוייבות לפעול למען מודעות ומעורבות חברתית ותרבותית בקהילות שלנו.


IMG_0131

רשת החינוך אנקורי פועלת על פי ערכי הליבה שלה:
 • אחריותיותמקצועיות, חשיבה הוליסטית ואחריות סביבתית, חברתית  ותוצאתית.
 • חדשנות פרקטיקות מתקדמות, יצירתיות, תעוזה, אומץ.
 • בחירהגמישות, התאמה אישית, הקשבה ומעורבות.
 • אמון מוגנות, שקיפות, דיאלוג אותנטי.
 • כבוד האדם באשר הוא אדם קבלת האחר והשונה, הפרט במרכז.
IMG_9586

כל בתי הספר התיכונים של רשת החינוך אנקורי הם ״אינטרניים, במעמד מוכש״ר – מוכר שאינו רשמי״:

משנות ה-70 ועד שנות ה-90 הרשת היתה במעמד ״אקסטרני״: היו לנו רק כיתות י״א וי״ב, והתלמידים נבחנו בבגרויות ישירות מול משרד החינוך במחלקה האקסטרנית. בשנת 1997 נעשנו ״אינטרניים״, ומאז יש לנו תלמידים בכיתות ט׳ עד י״ב.

כל בתי הספר של רשת החינוך אנקורי, כמו רוב רובם של בתי הספר התיכונים בישראל, הם במעמד מוכש״ר. בתי הספר היסודיים והחטיבות שייכים למדינה, ולכן הם מכונים ״רשמיים״, אבל בתי הספר התיכוניים שייכים ל״בעלויות״, ולכן אינם רשמיים. ״בעלות״ יכולה להיות של הרשות המקומית (כל בתי הספר העירוניים או המקיפים), בעלות של עמותת הורים, או בעלות של אחת מרשתות החינוך, כמו אנקורי.

 

על הפיקוח, התקצוב והבחירה באנקורי>>

 
IMG_4788

דיאלוג בלתי פורמלי בין מורה לתלמיד.ה הוא אמצעי ומטרה בפני עצמה באנקורי. דיאלוג כזה הוא קרקע הכרחית לצמיחת מחוייבות ללמידה, ובסיס להצלחה. אנקורי מאפשרת דיאלוג כזה דרך מערכת חינוך קטנה ואינטימית מצד אחד, ודרך מדיניות ברורה ופורצת דרך של ניהול מערכת היחסים בין המורה לתלמיד.ה, גם בעולמות הווירטואליים שמחוץ לכתלי בית הספר. המרחב הוירטואלי הוא אחד המשמעותיים ביותר בעולמם של בני ובנות הנוער. אנחנו נמצאים שם, כחלק מתפיסת החדשנות בחינוך ושימוש בכלים יצירתיים כתפיסה פדגוגית. בשנת 2011, אנקורי ניסחה את המסמך הראשון בעולם שהגדיר יחסי מורה-תלמיד.ה ברשתות החברתיות, כדי לשמור על הערוץ החשוב הזה פתוח, נגיש ומוגן.

למדיניות הרשת החברתית של אנקורי>>

אסנת הבר קוטון

מנכ"לית אנקורי, יזמית ומנחת מורים

אביבה הבר

יו"ר הדירקטוריון

יפתח גרין כהן

מנהל כספים ומנהל המכון הפסיכומטרי

רינה יצחק

מנהלת משרד ראשי

שגב ליבוביץ

מנהל תפעול וIT

רון אטינגר

א.נשים ותהליכי קבלה

ניב נמרי

אחראי IT

דן חמני

אחראי אחזקה

רוב גולדמן

מנהל שיווק ודיגיטל

טל חברוני

מנהלת תפעול ואדמיניסטרציה

לנה חיגר

מנהלת חשבונות ראשית

לילך מזרחי

חשבת שכר

אתי ג'קו

מנהלת חשבונות

שני זנדמן

חשבת

צביקה מאסטרו

מנהל פרויקט משרד התחבורה

ליאת צילביץ-פלק

מפקחת פרויקט משרד התחבורה

תמיר קרן

מנהל אדמיניסטרטיבי – המכון הפסיכומטרי

יובל מציל

עיצוב גרפי

דברו איתנו: 1800-85-85-85

תענו בבקשה על כל השאלות, שנדע איך לעזור

או בקמפוס הקרוב אליכם:

אנקור – גן ויסודי
סירקין 3, תל אביב
מנהלת: תמר גרופר-פקמן
אשת הקשר שלכם:
בתיה
batia_b@Ankor-Ankori.co.il
טלפון: 050-313-3703

סטודיו אנקורי
עזה 13, יפו
מנהלת הקמפוס: ג'מה נוה
אשת הקשר שלכם:
נוי
noy_l@studioankori.co.il
טלפון: 03-6122313

מדיה אנקורי
אחוזה 148, רעננה
מנהל: יואב לביא
אשת הקשר שלכם:
בושמת
bosmat_ls@ankori.co.il
או מיטל
meital_g@ankori.co.il
טלפון: 09-7488296

 אנקורי תל אביב
טרומפלדור 30, תל אביב
מנהל הקמפוס: דיויד קלאר
אשת הקשר שלכם:
ענתי 
anati_c@ankori.co.il
או פלור
flore_i@ankori.co.il
טלפון: 03-6204990

אנקורי ירושלים
הרברט סמואל 1, כיכר ציון, ירושלים
מנהל הקמפוס: בועז עילם
אשת הקשר שלכם:
אמירה
amira_b@ankori.co.il
או נעמה
naama_bz@ankori.co.il
טלפון: 02-6222281

אנקורי ראשון לציון
פיק”א 21, ראשון לציון
מנהל הקמפוס: משה גרדוס
אשת הקשר שלכם:
שרון
sharon_s@ankori.co.il
או לימור
limor_h@ankori.co.il
טלפון: 03-9501888

אנקורי פתח תקווה
אליעזר פרידמן 9, קניון סירקין, פתח תקווה
מנהל הקמפוס: יוסי שפרבר
איש הקשר שלכם:
ליאור
lior_w@ankori.co.il
או שני
shani_be@ankori.co.il
טלפון: 03-9045353

אנקורי צפון
דרך עכו 6, קרית ביאליק
מנהלת הקמפוס: ורדית הלוי
איש הקשר שלכם:
עופר
ofer_ba@ankori.co.il
טלפון: 04-8491333

אנקורי אשדוד – קורסים
הרצל 1, בניין היוניטרייד, אשדוד
אשת הקשר שלכם:
טל – tal_h@ankori.co.il
טלפון: 08-8662746

אנקורי חיפה – קורסים
הנמל 30, חיפה
אשת הקשר שלכם:
כרמית – carmit_b@ankori.co.il
טלפון: 04-8644464