בחודש מרץ השנה התכנסו נבחרות מהקמפוסים של אנקורי ברחבי הארץ לאירוע דיבייט במכללה האקדמית תל אביב יפו. במסגרת הארוע התחרו הנבחרות השונות בהצגת עמדות בעד ונגד נושאים בתחומי החברה והתרבות, שאותן הכינו מראש. הנבחרות הציגו את עמדותיהן באנגלית וקיבלו נקודות משופטי רשת החינוך אנקורי על רהיטות הדברים ועל אופן ההצגה. הנבחרת הזוכה היא הנבחרת של סטודיו אנקורי.

debate_poster

ובמקום הראשון בארץ – נבחרת אנקורי
הארוע היה ארוע מקדים להשתתפות נבחרת משולבת של כל הקמפוסים של אנקורי בתחרות Debating Matters , שמאורגנת על ידי המכון הבריטי Institute of Ideas. 150 תלמידים מ-12 תיכונים ברחבי הארץ השתתפו בתחרות ואנחנו גאים ושמחים לבשר כי נבחרת אנקורי ניצחה בתחרות הארצית וגרפה את המקום הראשון.
נעמה מס, מורה לאנגלית בקמפוס אנקורי ירושלים, שהכינה את נבחרת אנקורי לתחרות, מספרת לג’רוזלם פוסט: “הכניסה לארוע Debating matters שינתחה לחלוטין את התפיסה של התלמידים שלי בנוגע ללימודים. לא בגלל שהם אוהבים את הלימודים לפתע, אלא משום שהם נהנו. הם בנו את הטיעונים שלהם, ביצעו מחקר מעמיק על הנושאים והכינו את המצגות שלהם כדי להרשים את השופטים, את הקהל ואת הצוות המתחרה. הם בנו שאלות אינטיליגנטיות כדי להכשיל את היריבים שלהם… אבל בשום רגע בתהליך כולו הם לא הבינו שהם לומדים”

debate
רגע הזכייה בתחרות (לחיצה על תמונה לתמונות נוספות)