מרחב לימודי פרטי, רב גילי, משמח, מסקרן
ודובר עברית ואנגלית - בתל אביב

אודות אנקורשיטת הלימודהצוותלהתרשם ולהירשםאנחנו מאמינות ומאמינים
שגן ובית-ספר צריכים
להיות, לפני כל דבר אחר,
מקום משמח, שילדות
וילדים, הורים וא.נשי צוות
מרגישים בו טוב ורוצים
לקום אליו בבוקר.

אנקור הוא גן ובית-ספר יסודי פרטי צומח, סקרן ומשמח, רב גילי, דובר עברית ואנגלית שהוקם כדי להציע לילדים ולילדות סביבה תומכת, מאפשרת, בטוחה פיזית ורגשית, מותאמת למי שהם.ן, ולמה שהם.ן צריכים.ות.

אנקור הוקם ע"י מנכ"לית אנקורי אסנת הבר-קוטון ותמר גרופר-פקמן מתוך אמונה שגן ובית-ספר צריכים להיות, לפני כל דבר אחר, מקום משמח, שילדות וילדים, הורים וא.נשי צוות מרגישים בו טוב ורוצים לקום אליו בבוקר.

יותר מהכל חשוב לנו לשמור על יחסי אמון ודיאלוג בין מבוגרים וילדים. יחסי אמון הם, להבנתנו, תנאי הכרחי לצמיחה ולהתפתחות של ילדים וילדות, כמו גם של א.נשי הצוות שלנו. אנחנו תמיד בעד להיות בעד. לכן נגיד "אפשר" ו"כן" ו"מותר", ורק אם ממש לא מתאים, נבדוק מחדש. ואז, ההחלטות שלנו תהיינה תלויות בילד.ה ובהתייחס לקבוצה. מחקר חינוכי ותיאוריות חינוכיות הן חלק חשוב בחשיבה ובפעולה שלנו, אבל מנסיוננו, המשתנה המשמעותי שעליו לא נתפשר הוא איכות הצוות והיכולת של אנשי ונשות החינוך לשלב תיאוריה ומעשה, להתעניין, לסקרן וליצור סביבה מפתחת, שמחה, נעימה, לומדת ויצירתית.

  • רב-גיליות – למידה רב גילית מאפשרת תנועה – חברתית ולימודית – לילדים ולילדות. היא מאמנת בשיתוף פעולה, סובלנות ולמידת עמיתים, ומעודדת פרגון, אמפתיה ואחריות.
  • קבוצות קטנות – הקבוצות הקטנות מאפשרות למידה לא פרונטלית, פעילה ומשותפת. זו למידה שתומכת בהפנמה ובלקיחת בעלות על התהליך. הקבוצות דינמיות – לעתים רב- גיליות ומגוונות ולעתים הומוגניות. בקבוצה קטנה, יש אפשרות להקשיב, להתבונן, לשוחח ולהתאמן בשיחה, המתנה, דיאלוג וביצירת חברויות חדשות.
  • שיתוף ואחריות – באנקור הילדים והילדות לוקחים אחריות, משתפים ומשתתפים. הם מתאמנים בלקיחת אחריות על המרחב ועל היומיום שלהם – עם הכוונה. הם מכינים את האוכל, מנקים, בוחרים בחירות ולומדות ולומדים להביע דעה, לחשוב בצורה ביקורתית, לדאוג לעצמן ולעצמם ולחבריהם.
  • עברית ואנגלית – יש באנקור א.נשי צוות דוברי אנגלית ילידית, שמתנהלים ועובדים באנגלית. הם מספרים סיפורים, מנחים פעילות, מבשלים או מציירים, באנגלית. ילדים וילדות שגדלים במרחב בו נשמעת ומדוברת שפה שניה, רוכשים את המאפיינים שלה ביתר טבעיות, וירגישו נוח וכנראה גם בטוח לדבר ואפילו לחשוב בשתי שפות.
  • תנועתיות ואינטרדיסציפלינאריות – למידת עומק היא תהליך מתמשך ולא לינארי. אנחנו לומדים תוך כדי התנסות, חוויה פיזית ומשחק. אנחנו מעבירות תובנות מתחום אחד לאחר, וכל אחת ואחד מאתנו מתפתח בתחומים שונים, בקצבים משתנים. כדי שזה יקרה אנחנו מבקשים לחשוף ילדים וילדות לתכנים והתנסויות ולנסות להרחיב את הדעת והיכולות עד כמה שניתן.

הכלים לפיתוח חשיבה
ולמידה באנקור

שפה – הנחת העבודה שלנו באנקור היא שלפני ש״לומדים״ שפה, ״רוכשים״ שפה בתהליך איטי והדרגתי, הכולל קשב לצד התנסות. שיח עשיר והקראת ספרים הם בסיס קוגניטיבי שישמש בכל תחומי הדעת, כולל תחומים מדעיים. אנו מלמדים ילדות וילדים להכיר אותיות, לצרף אותן, לזהות צלילים ותבניות לשוניות ולפתח את ארגז הכלים השפתי שלהם והסקרנות שלהם כלפי השפה ככלי לחשיבה ויצירה.
חשיבה מתמטית – החיים מזמנים מתמטיקה. חשיבה לוגית, חשיבה יצירתית, חשיבה מרחבית, חשיבה ביקורתית וכו' הן בבסיס ההתנסות של ילדים וילדות צעירים. ילדים אוהבים לספור ולדבר במספרים. ילדים וילדות צעירים לומדים מתמטיקה תוך כדי הכנת ארוחות, במשחק ובחול .אבל גם ילדים גדולים יותר מזהים יסודות מובהקים של חשיבה מתמטית כמו יחסיות, משקל, חיבור, פירוק לגורמים, באמצעות חידות לוגיות, ומשימות שמעניינות אותם ואותן. חוויה חושית ותנועתית, הומור, הנאה ומשחק הם כלים לפיתוח חשיבה מתמטית.
מדעים וטכנולוגיה – אנו מטיילים ומתבוננים. מטפחים גינת ירק ולומדים עם הילדים את עונות השנה, מחזור החיים, מערכות אקולוגיות, קיימות וכימיה. אנחנו עורכים ניסויים, יוצרים, רוקחים ומבשלים, ומפנים את תשומת ליבם של הילדים והילדות לחומרים המרכיבים את העולם. טכנולוגיה היא כלי נוסף, שפה נוספת להבין דרכה את העולם, היא מזמנת התנסות וחוויה ומשמשת קרקע מעולה לפיתוח יכולות חשיבה ולהיכרות עם הסביבה המיידית והרחוקה.
אמנות, תנועה, מוזיקה ותיאטרון – הם כלים לפיתוח חשיבה ולמידה, והם כלי העבודה המרכזיים שלנו באנקור, אבל לא פחות מכך, הם מתחזקים את הגוף והנפש. יש באנקור חללים ייעודיים לתנועה ומוסיקה, סטודיו ליצירה ובמות שמזמנות הופעות תיאטרליות. אנחנו מקפידים על תנועה מתמדת בחלל ומחוצה לו, וחיזוק פיזי של הגוף. חלק מהפעילויות הן מובנות ומחייבות השתתפות במפגשים בדומה לשיעורי ריתמוסיקה, יוגה ואמנות ובמהלך היום המרחב באנקור מאפשר אתגר פיזי וחומרי, יצירתי, מפתח ומשמח.

כדי לאפשר תנועה רב גילית באנקור, ובמטרה ליצור קשרים והקשרים רב תחומיים, שנת הלימודים באנקור מחולקת ל״עיתים״ שהן יחידות זמן בנות 6-7 שבועות כל אחת. כל עת עוסקת בתמה, בנושא על, כאשר תחומי הדעת; שפה, מתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה, אנגלית, אמנות, מוזיקה, בישול וכו׳, יתמקדו בכל פעם באותה תמה ויחקרו אותה. א.נשי הצוות מנהלים ומנהלות מפגשים סביב התמה, בקבוצות קטנות, בתחומי הדעת השונים, ברמות למידה, קושי ועומק משתנות. קבוצות הלימוד עצמן תהיינה הטרוגניות מבחינת גיל, אבל הומוגניות יחסית מבחינת רמת הלימוד, ומותאמות עד כמה שניתן לצרכים של כל ילד וילדה. התמות נבנו בצורה מחזורית, ספיראלית, כשהן מנהלות דיאלוג עם עונות השנה, ועם החגים והמועדים.

החיים באנקור הם דינמיים והתפיסה היא שהעולם מעניין ושיש לו הרבה להציע לנו.
כל תחום ידע נלמד בדרכים שונות ומגוונות הכוללות צפייה, התנסות, חזרתיות, תנועה, מגע, הקשבה, אימון, חקירה, עיבוד, זמן הפנמה, אקטיביות, פסיביות ועוד.
באנקור חווית הלמידה היא רב חושית ורב גילית ומרחב הגן כולו פתוח בפני הילדים.
התנועה בין חדרי הגן ומן הפנים לחוץ, לחצר ולגינה, מתרחשת לאורך יום הלימודים כמעט ללא הגבלה. אנחנו לומדים מתוך מודלינג – הנחת העבודה שלנו היא שילדים לומדים מתוך חיקוי והעתקה של התנהגויות הסובבים אותם.
באנקור החיים פעילים, תוססים, שמחים ומאד נעימים. אנו משחקים, מבשלים, אופים, מציירים, חופרים ובונים בחול, רוקמות, תופרים, קצת בוכים, הרבה צוחקים, שרים, ורוקדות והילדים והילדות – אתנו. יחד אנחנו אוכלים, משתוללים ומטפלים בגינת הירק שלנו. יחד אנו יוצאים בקבוצות קטנות לטיולים אורבניים כמעט יומיומיים בגינות העירוניות ובחוף הים הסמוך. יחד אנו מתפעלים ממעגל השנה, חוגגים את החגים ואת שאר טקסי החיים כמו ימי הולדת, מעבר דירה, הצטרפות אח/אחות למשפחה וכו. כל אלה נעשים מתוך שמחה, התלהבות ואימון של כישורי חיים, בלי הרבה מלים, אלא פשוט מתוך עשייה.

לאורך יום הלימודים יש 3 רצועות זמן המוקדשות ללמידה, בסך הכל 4 וחצי שעות שעון )מעל 5 שעות אקדמיות(, המותאמות ליכולות של הילדים והילדות בקבוצות הגיל השונות. בכל רצועת זמן כזו נתמקד בתחום דעת אחד, גם אם נפרק אותה ליחידות קטנות יותר, מותאמות פעילות, תוכן ויכולות.

אנקור פתוח 5 ימים בשבוע,
מ-08:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהרים.
שנת הלימודים נפתחת בספטמבר ומסתיימת בסוף השבוע הראשון של אוגוסט.

אנחנו פועלים גם בחלק מימי חול המועד, מעבר למקובל בגנים ובבתי הספר הציבוריים.

אנקור פתוח 5 ימים בשבוע,
מ-08:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהרים.
שנת הלימודים נפתחת בספטמבר ומסתיימת בסוף
השבוע הראשון של אוגוסט.

אנחנו פועלים גם בחלק מימי חול המועד, מעבר
למקובל בגנים ובבתי הספר הציבוריים.

WhatsApp Image 2020-09-02 at 08.43.13 (1)

צוות אנקור עובד תוך התחשבות מרבית באמון שההורים נותנים בנו, ובראש ובראשונה כדי להעניק לילדות.ים את מלוא האפשרויות להתפתחות בריאה. כדי לוודא זאת, אנחנו מקפידים על ישיבות צוות קבועות ופגישות אישיות עם א.נשי הצוות. העבודה באנקור מתנהלת בשיתוף פעולה ומתוך הבנה של העקרונות המנחים שברורים לכולנו.

א.נשי הצוות שלנו הם.ן א.נשים מענייות.ים ומשכילות.ים, אוהבים.ות בני אדם ואת עבודתם.ן עם ילדים וילדות במיוחד. השעות שלהם.ן באנקור הן הזדמנות להעניק מעצמם.ן. זהו בשבילם.ן זמן לאמן כשרונות, כישורים ואהבות, מתוך התלהבות ומרצון, ובכך הם.ן משמשים.ות דוגמה אישית לילדים ולילדות. אנחנו המבוגרים המטפלים, מקפידים ומקפידות לשמש דוגמה אישית ולהתנהג זה לזו בכבוד, לייצר סביבה נעימה ומוגנת, לספק גירויים מעניינים, להקשיב ולהתעניין, לצחוק וליצור, לעשות ולנוח, לסקרן ולהסתקרן.

אסנת הבר קוטון

מנכ"לית אנקורי, יזמית ומנחת מורים

תמר גרופר-פקמן

מנהלת

דניאלה פוקס

נעה שמשוני

בתיה בוארון

מנהלת משרד

ליאב קוקס

בת שחר גורפינקל

ספיר ענקי

אנחנו מאמינים ומאמינות
שהחלל הפיזי, אופיו
וההתייחסות אליו משרתים
את תהליכי הלמידה,
ומייצרים תרבות שיח
והתנהלות.

אנקור הוקם בבית אנקורי, ברחוב סירקין 3 בתל אביב. הבניין, אחד הבניינים הראשונים בשכונת תל- נורדוי (תל -נורדאו), השכונה הצפונית של תל אביב אז, תוכנן ע״י יהודה סטמפלר בשנת 1926. נבנו אז שתי הקומות הראשונות – קומת החצר והקומה הראשונה, והוא כונה בית טילטמן. שנים אחר כך נוספו לו 3 קומות, ואנקורי התמקמה בחלקו העליון כבר בשנות ה-70. מאז, הוא משמש את תלמידי אנקורי ומשרדי ההנהלה.

אנקור התחיל את שנתו הראשונה בקומות הראשונות של הבניין, ששופצו והותאמו לתפיסה ולצרכים. בתוך כך חשוב היה לנו לשמור את החוויה הביתית של המבנה והחצר. בקומת החצר הותקנו המטבח, הסלון, הסטודיו וחדר התיאטרון, שמשמש גם כחדר שינה בשעות הצהריים. בקומת הכניסה, מעבר למשרד יש מבואה גדולה, ממנה יוצא חדר המוסיקה והתנועה הפתוח והמואר, וחדר הלימוד, עם הרצפות המצויירות.

אנחנו מאמינים שבסוף הכל תלוי ביחסים, בהבנות ובתיאום ציפיות. לכן מאוד חשוב לנו לפגוש אתכם ואתכן. ההרשמה לאנקור עוברת דרך מפגש היכרות ראשוני וקבוצתי עם המרחב, הצוות, הגישה והשיטה.
זו הזדמנות לקבל את כל הפרטים, לשאול שאלות ולוודא שאתם ואתן אכן מעוניינים להמשיך בתהליך. לאחריו, מי שיהיו מעוניינים בכך, יוזמנו לפגישה אישית איתנו, כדי להכיר, לוודא שאכן מתאים, וכדי לתת מקום לשאלות ובקשות מיוחדות.
הרישום לאנקור כרוך באיזון הרב גילי וביחסי בנים בנות בכל קבוצות הגיל.

להרשמה ליום ההיכרות, השאירו לנו פרטים ואנחנו
מבטיחים לחזור.
לינק לטופס >>>

כתובת: סירקין 3 ,תל אביב יפו
טלפון: 050-3133703
אשת הקשר שלכם: בתיה בוארון
מייל: batia_b@ankor-ankori.co.il

בלוג וחדשות

No items found

עדכונים אחרונים

No items found

דברו איתנו: 1800-85-85-85

תענו בבקשה על כל השאלות, שנדע איך לעזור

או בקמפוס הקרוב אליכם:

אנקור – גן ויסודי
סירקין 3, תל אביב
מנהלת: תמר גרופר-פקמן
אשת הקשר שלכם:
בתיה
batia_b@Ankor-Ankori.co.il
טלפון: 050-313-3703

סטודיו אנקורי
עזה 13, יפו
מנהלת הקמפוס: ג'מה נוה
אשת הקשר שלכם:
נוי
noy_l@studioankori.co.il
טלפון: 03-6122313

מדיה אנקורי
אחוזה 148, רעננה
מנהל: יואב לביא
אשת הקשר שלכם:
בושמת
bosmat_ls@ankori.co.il
או מיטל
meital_g@ankori.co.il
טלפון: 09-7488296

 אנקורי תל אביב
טרומפלדור 30, תל אביב
מנהל הקמפוס: דיויד קלאר
אשת הקשר שלכם:
ענתי 
anati_c@ankori.co.il
או פלור
flore_i@ankori.co.il
טלפון: 03-6204990

אנקורי ירושלים
הרברט סמואל 1, כיכר ציון, ירושלים
מנהל הקמפוס: בועז עילם
אשת הקשר שלכם:
אמירה
amira_b@ankori.co.il
או נעמה
naama_bz@ankori.co.il
טלפון: 02-6222281

אנקורי ראשון לציון
פיק”א 21, ראשון לציון
מנהל הקמפוס: משה גרדוס
אשת הקשר שלכם:
שרון
sharon_s@ankori.co.il
או לימור
limor_h@ankori.co.il
טלפון: 03-9501888

אנקורי פתח תקווה
אליעזר פרידמן 9, קניון סירקין, פתח תקווה
מנהל הקמפוס: יוסי שפרבר
איש הקשר שלכם:
ליאור
lior_w@ankori.co.il
או שני
shani_be@ankori.co.il
טלפון: 03-9045353

אנקורי צפון
דרך עכו 6, קרית ביאליק
מנהלת הקמפוס: ורדית הלוי
איש הקשר שלכם:
עופר
ofer_ba@ankori.co.il
טלפון: 04-8491333

אנקורי אשדוד – קורסים
הרצל 1, בניין היוניטרייד, אשדוד
אשת הקשר שלכם:
טל – tal_h@ankori.co.il
טלפון: 08-8662746

אנקורי חיפה – קורסים
הנמל 30, חיפה
אשת הקשר שלכם:
כרמית – carmit_b@ankori.co.il
טלפון: 04-8644464