חמישה עשר תלמידי י"א מהקמפוס שלנו יצאו השנה לשבוע גדנ"ע בשדה בוקר. למתבונן מן הצד נדמה היה כי האוטובוס המפואר שנשלח מטעם הצבא לאסוף את החבורה נועד לנסיעה לחופשה באחד מבתי המלון המפוארים בארץ, על פי כמות המזוודות שהועמסה עליו.

אולם מהרגע שהאוטובוס נכנס בשערי בסיס הגדנ"ע ותכולתו פורקה, הפכה החבורה העליזה, כבמטה קסם, לחיילות וחיילים מדוגמים. לבושי מדים, חבושי כובעים, צמודים לבקבוקי מים, עמדו החבר'ה אל מול המפקדות ונענו לפקודות הקצרות והברורות.

ריצה ברחבי הבסיס, עמידה בזמנים, קריאות קצובות בהתאם לנדרש, שינה באוהלים, אוכל צה"לי, מקלחות קצרצרות ונייד מושתק – כל אלו הפכו לחם חוקם של החבר'ה לחמישה ימים. הם תרגלו משמעת, למדו להשתמש בנשק, ירו במטווח, חוו שדאות, וספגו את האבק בשטח כאילו היו מורגלים בו מאז ומתמיד.

הרצינות בה לקחו החבר'ה את ההתנסות החדשה, הרצון והנכונות להרגיש מה זה צבא, היו מדהימים. ומעל הכול, האחריות והרגישות שהתלמידות והתלמידים שלנו גילו אחד כלפי השני. בכל משבר קטן וגדול היה על מי להישען. היה מי שחיבק, תמך והצחיק. הביחד היה איכותי, מחזק וחוויתי לא פחות מכל ההתנסות הצבאית שעברו.

כל החבורה, שחוותה את שבוע הגדנ"ע, אכן טעמה קצת מהדבש והעוקץ של הצבא. נראה כי משהו הבשיל במיטב הנוער והכין אותם "בקטנה" לקראת הגיוס בעוד שנה. על-פי המלצתם החד משמעית, אסור להחמיץ חוויה חשובה זו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *