חכם בלילה

עם התקרב מועד בחינות החורף והרצון להביא את התלמידים מוכנים לבחינות, התקיים בבית הספר אירוע חכם בלילה: לילה מסורתי שנערך בבית הספר מדי שנה, בו לומדים התלמידים בלמידה אחרת, יצירתית וחווייתית. בתום השיעורים, משתתפים התלמידים בפעילויות העשרה עד אור הבוקר.
התלמידים הגיעו בערב לבית הספר וקיבלו מרק חם וטעים. לאחר מכן נכנסו התלמידים לארבע שעות למידה משמעותית, שהועברה באופן חווייתי, יצירתי ואחר. את המושגים של שיעור אזרחות בחרה המורה להעביר דרך ניתוח שירים עכשוויים אותם שומעים התלמידים ביום יום, את שיעור התנ"ך עברו התלמידים דרך משחק רצפה ענק של סולמות וחבלים עם משימות ושאלות והמורה לקולנוע העבירה שיעור בנושא מנוע החיפוש- גוגל, תרומתו ללמידה, יתרונותיו, חסרונותיו והמניפולציות שנעשות עליו.
בהמשך הוגשה ארוחת ערב באווירת מסעדה בה התלמידים והמורים שוחחו והכירו עוד קצת מנקודת מבט אחרת, אישית יותר. לאחר מכן כלל התלמידים והמורים השתתפו בשעשועי מוזיקה תחרותיים, טריוויה ועוד. נפתחו סדנאות שונות שהועברו על ידי צוות המורים: ״ציור באור״-סדנת צילום בחושך בשימוש של אור, סדנת מנדלות, ושיעור פילטיס. בשעות הקטנות של הלילה נפתחה כיתת הקולנוע שעוצבה כבית קולנוע לצפייה בסרטים עד לאורו של הבוקר.
לילה כזה מעניק חוויות שונות ומגוונות לתלמידים, מעמיק את הקשר בין המורים לתלמידים ובין התלמידים לעצמם תוך היכרות של עוד צדדים, שונים, וכן מעצים את תחושת השייכות לבית הספר.

קצת מן הערב בתמונות