יוצאים ולומדים

אנחנו מאמינים כי למידה משמעותית מאפשרת חיבור עמוק יותר לחומר הנלמד ולא תמיד מתרחשת בין כתלי בית הספר. ולכן, אנחנו יוצאים לסיורים לימודיים

דיאלוג עם העיוורת
במסגרת שיעורי ספרות למדנו את היצירה “העיוורת” מאת יעקב שטיינברג. שוחחנו בכיתה על התחושות שעוברות על הדמות הראשית ועל היחס שקיבלה מהחברה היהודית- גלותית רק בשל עיוורונה. הבנו שזה לא מספיק לדבר על כך והחלטנו בקמפוס לחוות את התחושות של העיוורת. יצאנו מקמפוס אשדוד לאחר יום לימודים בשעה 14.00 לכיוון חולון כדי לערוך פעילות של “דיאלוג בחשיכה” במוזיאון הילדים בחולון. הפעילות הייתה איכותית ומשמעותית והועברה על-ידי מדריכים כבדי ראייה שניסו( והצליחו בגדול) להעביר את החוויה החושית המסחררת הזו. עברנו מסלול המדמה מקומות יומיומיים כמו כביש סואן, שוק הומה, שטנו בסירה והכול היה באפילה מוחלטת ללא שימוש בחוש הראייה. למדנו להעריך את הקיים, להשתמש בחושים האחרים שלנו והבנו שבזמן שחוש אחד נפגע, החושים האחרים תופסים פיקוד ומתחדדים יותר כדי לעזור לנו להתמודד עם המציאות.
סיור ביד ושם
כמדי שנה תלמידי כיתה י”ב באנקורי אשדוד לומדים את נושא השואה, כחלק מההכנה לבחינת הבגרות בהיסטוריה. כדי להבין את גודל האירוע אנחנו לוקחים את התלמידים לסיור במוזיאון יד ושם.
הסיור השנה הוקדש לנושא החיים בגטו, ואליו הצטרפו גם תלמידי כיתה י’, במסגרת לימודי היסטוריה ומורשת. הסיור במוזיאון הציג סקירה מקיפה על תולדות חייו של הרצל חוזה מדינת ישראל, הדילמות שנקרו בדרכיו והפעולות בהם נקט להבטחת המדינה היהודית. במהלך הסיור עלו תלמידי בכיתה לחלקת גדולי האומה בה התלמידים למדו על המנהיגים השונים הקבורים בהר הרצל.