התלמידים בקמפוס אשדוד יוצאים משערי בית הספר כדי לחוות בעצמם את נושאי הלימוד

תרבות עולם באשדוד

במסגרת לימודי העשרה בנושא "תרבות עולם" יצאה כיתה י' לסיור בשרונה. התלמידים שמכירים את המתחם כמתחם בילוי ומסעדות הופתעו לגלות את הצד התרבותי וההיסטורי של המקום. התלמידים למדו אודות הטמפלרים שהקימו את המתחם, סיירו במנהרות תת קרקעיות המחברות את שני היקבים שנמצאים במתחם וסיימו בבאולינג מהתקופה הקדומה.

Sarona_1

Sarona_2

Sarona_4

Sarona_5

נפגשים עם הקולנוענים

תוכנית הלימודים בקולנוע נועדה, בין היתר, להנגיש ולקרב את הקולנוע הישראלי אל הנוער. כחלק מהמאמצים לקירוב הנוער יזמה רשת החינוך אנקורי יום קולנוע רישתי בסינמטק תל-אביב, בו נכחו כמובן תלמידי מגמת התקשורת של אנקורי אשדוד, ליום קולנוע רישתי בסינמטק ת"א.
במהלך היום הוקרן הסרט הישראלי "חתונה מנייר" ולאחריו נפגשו התלמידים עם השחקנית הראשית זוכת פרס אופיר, מורן רוזנבלט.
עודד, המורה שלנו לקולנוע, מספר: " היום הזה חשוב מאד. התלמידים נחשפו לדרכי ההפקה והקשיים בעשיית סרט קולנוע ושוחחו עם השחקנית על האופן שבו עבדה על מנת לגלם דמות של אישה מפגרת. שום הסבר שלי בכיתה לא יגרום להבין את זה כמו מפגש פנים אל פנים עם היוצרים"
התלמידה ליאם דן סיכמה את היום: "וואו! זה ממש מרגש איך השחקנית עיצבה את הדמות שלה ובכלל הסרט ממש יפה ויזואלית ומרתק"

Jpeg

למידה חוויתית במפעל מלט
במהלך השנה תלמידי מגמת מנהל נחשפים למגוון רחב של מושגים מתחום הכלכלה והחשבונאות, והחלטנו להעמיק את הלימוד בעזרת טעימה מחיי היום היום מבפעל. תלמידי כיתה י"א ו-י"ב במגמת מנהל יצאו לסיור במפעלי המלט של חברת "נשר" ברמלה.
במהלך הסיור במפעל נחשפו התלמידים לגודל העצום של המכונות, ללוגיסטיקה ולתהליך הבקרה במפעל. לאחר מכן שמענו הרצאה מפיו של סמנכ"ל נשר לשעבר, ד"ר עזריאל פילרסדורף. בהרצאתו הסביר ד"ר פילרסדורף אודות תהליך ייצור המלט והשימוש בו, סיפר על הקמת המפעל והמבנה הארגוני שלו והרחיב גם על המתרחש בענף המלט כולו.
לאחר הסיור במפעל המשכנו לביקור חוויתי בשוק רמלה, שוק המאופיין כשוק תחרותי בעל מגוון רחב של היצע.
התלמידים השתתפו במשימה קבוצתית "כלכלית" שכללה הכנת סקר מחירים רחב, שלימד את תלמידנו על תחרות חופשית בשוק, וכן למדו כיצד מתנהל מסחר במוצרי השוק, כיצד נקבעים מחירים, אמצעי תשלום בשוק ועוד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *