מועדון תרבות קמפוס אנקורי פתח תקווה

השנה הוספנו לפעילויות בקמפוס שלנו גם את מועדון התרבות, שמטרתו לחשוף את התלמידים לתרבות ישראלית. מועדון זה כולל קבוצה של כ-40 תלמידים ותלמידות, שמביעים עניין רב בנעשה בתרבות הישראלית, ומעוניינים לצפות בסרטים ובהצגות ולהשתתף במפגשים עם בימאים ושחקנים, בימי סדנה בבית צבי ועוד.

מתחילת השנה צפינו יחד בהצגה "פולישוק" שם מככבת דנה סמו, המורה שלנו לאנגלית, חגגנו לה יום הולדת בנוכחות ב-300 איש באולם, וכמובן שוחחנו לאחר ההצגה על הפוליטיקה הישראלית.

ההצגה הבאה בה צפינו היתה "המוגבלים" העוסקת באדם החריג בחברה, חריג חיצונית בלבד. קיימנו דיון בסוגיית שילוב תלמידים בעלי מוגבלויות בבתי ספר רגילים.

לאחר מכן צפינו בסרט "מוטלים בספק" ושוחחנו לאחריו עם במאי הסרט, אלירן אליה. גיבור הסרט הינו אדר חזאזי-גרש, תלמיד אנקורי הלומד באנקורי ראשל"צ. הסרט העלה שאלות ותהיות רבות העוסקות בחייהם של בני הנוער בישראל.

לאחרונה צפינו במחזמר המפורסם "כנר על הגג", שגילה בפני התלמידים את התרבות היהודית בסוף המאה ה-19. התלמידים נהנו מאד מהפקת תלמידי שנה ג' בבית צבי.

בנוסף, צפינו בסרט הישראלי "פיגומים" המציף את מצבו של התלמיד הישראלי הלומד בכיתה קטנה בתיכון המכיל מאות תלמידים ומוצא מבוגר אחראי אחד, המורה שלו לספרות, שיאמין בו ויוביל אותו בבטחה לעבר סיום שנות התיכון. שני הגיבורים הראשיים של הסרט: אשר לקס, המשחק את התלמיד ועמי סמולרצ'יק, המשחק את המורה הנערץ לספרות, הגיעו לקמפוס לשיחה עם התלמידים. היה חווייתי ומרגש והתלמידים מאד מאד נהנו!