מידע אמין על מין

אצלנו בביה"ס מדברים על ה-כ-ל, לכן, כבר בשלב זה של השנה בחרנו לדבר עם התלמידים שלנו על אחד הנושאים שהכי מעסיקים אותם, ונוגעים לכולנו בשלבי החיים השונים – התפתחות מינית ומיניות. תלמידי כיתה ט' ושכבת י"א השתתפו בסדנאות מטעם מיזם "מידע אמין על מין".
בשבועות האחרונים, הגיעו לביה"ס מנחות מומחיות בתחום, שדיברו עם הבנים והבנות בנפרד, על ההתפתחות הפיזיולוגית בגיל ההתבגרות, על דימוי גוף, על זוגיות, על מיניות בריאה ועל חשיפה למיניות לא מותאמת. הם למדו על עצמם, על גופם, על האופן בו החברה תופסת מגדר ומיניות וקיבלו מידע במרחב מוגן ומקבל.
אנחנו יודעים שהילדים שלנו נחשפים לתכנים הללו ומוצפים במידע מהאינטרנט ומחברים, מידע שאינו תמיד מותאם או מדוייק. ולכן, חשוב לנו לתווך את המידע הזה ולהציף אותו במסגרת בטוחה, מוגנת ומקצועית. הם זקוקים לתיווך שלנו, של הדמויות המשמעותיות בחייהם, על מנת להסביר, לשקף ולהיות גורם המאפשר שיח, דווקא סביב הנושאים הרגישים ביותר.
מיניות, התפתחות מינית, זוגיות, דימוי הגוף שלנו ועוד.. אלו זירות המלוות את כולנו בשלבים השונים של חיינו. התלמידים קיבלו הזדמנות לעצור ולהתבונן בהן, להבין איפה הם עומדים מולן, מה דעתם ותחושתם סביבן, ובעיקר, קיבלו כלים על מנת לצלוח את השלב המורכב הזה בחיים – גיל ההתבגרות, עם מידע אמין ועם תחושת מסוגלות להתמודד עם היופי שבו ועם הקשיים שהוא מביא.