המסורת הנפלאה של סיירת המטיילים של אנקורי פתח תקווה ממשיכה, והסיירת מונה כבר 40 תלמידים מכל שכבות הקמפוס – תלמידים שנבחרים בקפידה, אוהבים ללכת ברגל וללמוד תוך כדי טיולים בארץ. טיולי הסיירת השנה מהווים עבור תלמידי י' הכנה והיכרות עם מגמת לימודי ארץ ישראל – מגמה ייחודית שתיפתח בשנה הבאה בקמפוס.
השנה הכנסנו לפעילויות הסיירת גם קבוצת צילום, בהדרכת עודד לוי, מורה לאנגלית בקמפוס וצלם מקצועי. חמישה תלמידים לומדים במהלך הטיולים טכניקות צילום ייחודיות של נוף, אנשים, צילומי לילה ויום. את התוצאות הם מציגים בקמפוס וברשת אנקורי – וניתן לראות את ההתקדמות במהלך השנה וחצי האחרונות – כבוד גדול.
סיירת המטיילים היא עוד כלי חינוכי ייחודי ומדויק שנעשה בקמפוס. סיירת המטיילים מעצימה את התלמידים המשתתפים בה, מהווה פלטפורמה ליצירת קשר ישיר ואמיתי באווירה שונה בין הצוות לתלמידים, ומאפשרת המשך של תהליכים חינוכיים ולימודיים הנעשים במסגרת הקמפוס. צוות המורים כולו מתגייס ומסייע רבות בבחירת התלמידים לסיירת, בתהליך ההכנה המדויק וכמובן בליווי של הטיולים השונים. אצל חלק מהתלמידים אנחנו עדים לכך שלאחר מספר טיולים של הסיירת, הם ממשיכים לטייל עם חברים או הורים ולוקחים אותם למקומות בהם טיילו במסגרת הסיירת.

טיול החורף של הסיירת

בדצמבר יצאנו לטיול חורפי של יומיים לשפלת יהודה ולמכתש רמון. ביום הראשון ביקרנו במערות קבורה עתיקות, זחלנו בעקבות בר כוכבא והמורדים במערות מסתור ובישלנו שקשוקה מדהימה בשדה בעזרתה של מיה האלופה.

אחר כך נסענו לקבר בן גוריון שליד שדה בוקר ושם טיילנו לאור השקיעה הנהדרת והנוף עוצר הנשימה. נהנינו מהנוף המדברי וראינו יעלים ממש ממש מקרוב. דיברנו קצת על בן גוריון ודרכו למדנו מה זו דוגמא אישית, מהי נתינה ומה המשמעות של מעורבות חברתית. שוחחנו קצת על התפקיד של בני הנוער בעיצובה של המדינה והחברה בה אנו חיים וסיימנו בתה חם ומתוק באדיבותו של רובי מור. ממש לפני שהלכנו, עוד תרגלנו עמידות ראש ליד הקבר לזכרו של האיש המופלא. אחרי ארוחת ערב חמה המשכנו למרכז המבקרים של מכתש רמון, למדנו על סא"ל אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, ועל היווצרות של מכתש.

למחרת יצאנו מוקדם בבוקר והתחלנו בהליכה מאכסניית מצפה רמון למכתש רמון. ירדנו למכתש והלכנו לרוחבו. פגשנו בדרך תופעות גיאולוגיות מעניינות, צמחי מדבר מגוונים ונוף עוצר נשימה. היום השני התאפיין בהליכה רבה ומאומצת והתלמידים עמדו בכך בכבוד רב מאוד ונהנו ביותר. את האוטובוס פגשנו בסוף המסלול עייפים ושמחים. במסגרת הטיול מספר תלמידים הדריכו במקומות שונים הדרכות שהוכנו על ידם מראש.

הסיירת ממשיכה

הטיול הבא של הסיירת ממש כבר כאן – בסוף מרץ אנו יוצאים ליומיים נוספים במדבר יהודה, ובחודש מאי נצא לטיול של שלושה ימים של מסע מים התיכון לים כינרת, באחד המסלולים היפים בארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *